Pokazywanie postów oznaczonych etykietą muffiny. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą muffiny. Pokaż wszystkie posty

środa, 28 sierpnia 2013

Muffiny z malinami


Są maliny, są muffiny. Przez długi czas piekłam muffinki z wypróbowanego przepisu na Muffinki z jabkami i imbirem. Jak na razie jest to dla mnie najlepsze ciasto muffinkowe. Sprawdza się również z innymi owocami, nie tylko z jabłkami. Jednak tym razem postanowiłam skorzystać z innego przepisu. Pochodzi on ze strony raspberries and cream. Ciasto jest nieco bardziej gęste, ale w smaku bardzo dobre. Być może następnym razem dam odrobinę więcej jogurtu. Zmniejszyłam trochę ilość cukru, bo maliny z ogrodu są bardzo słodkie. Na moich muffinach nie ma też kruszonki, bo czasu zabrakło na jej przygotowanie, ale i tak są przepyszne. Właściwie były, bo choć w domu pachnie jeszcze pieczonym ciastem, to muffinek już nie ma. Polecam!

 Składniki:
280 g mąki pszennej
90 g drobnego cukru
2 łyżeczki cukru waniliowego
1 łyżka proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
260 ml jogurtu
80 g masła
2 jajka
150 g malin

 Wykonanie:
Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia, sodą, cukrem i solą. Jajka ubijamy, dodajemy masło i jogurt cały czas ubijając. Do mąki dodajemy wszystkie mokre składniki. Ciasto krótko mieszamy, pod koniec dodając maliny . Ciasto powinno być wymieszane szybko i niedokładnie, tak, aby pozostały w nim grudki. Nakładamy ciasto do foremek i pieczemy w nagrzanym piekarniku, w temperaturze 200°C (górna i dolna płyta) przez około 20 minut. Podajemy wystudzone.

niedziela, 22 stycznia 2012

Muffinki z jabłkami i imbirem


Najlepsze muffinki jakie jadłam! Ciasto jest idealne, a dodatek jabłek i imbiru wyjątkowo do niego pasuje. Przepis na ciasto powstał na bazie muffinek z gruszkami ze strony Moje Wypieki. Kandyzowany imbir na stałe zamieszkał w mojej lodówce, a robię go z przepisu Agaty. Nic dodać, nic ująć. Wypiek zawsze jest udany i wszystkim smakuje. Jak na razie numer jeden wśród muffinek. Polecam!

 Składniki:
250 g mąki pszennej (lub 225 g mąki i 25 g kakao w wersji kakaowej)
50 ml mleka
6 łyżek oleju słonecznikowego
kwaśna śmietana, w ilości która wraz z mlekiem i olejem daje 260 ml
1 łyżka miodu
2 jajka
80 g cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
2 jabłka (niezbyt duże)
1 łyżeczka kandyzowanego imbiru

 Wykonanie:
Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia, cukrem i solą. Dodajemy imbir i rozcieramy z mąką. Dodajemy do niej wszystkie mokre składniki, które wcześniej ze sobą mieszamy. Ciasto krótko mieszamy, dodając pod koniec jabłka . Ciasto powinno być wymieszane szybko i niedokładnie, tak, aby pozostały w nim grudki. Nakładamy ciasto do foremek i pieczemy w nagrzanym piekarniku, w temperaturze 200°C (górna i dolna płyta) przez około 10 minut, po czym zostawiamy tylko górną płytę i pieczemy kolejne 10 minut. Podajemy wystudzone.

niedziela, 20 marca 2011

Muffiny z serem feta i papryką


Dziś postanowiłam wypróbować prezent jaki niedawno dostałam, foremki do muffinek. Foremki są świetne, a muffinki wprost rewelacyjne. Bardzo ładnie wyrośnięte, puszyste i delikatne. Papryka, dzięki wcześniejszemu pieczeniu, w muffinach jest miękka i pachnąca. Ser dodaje słonego, aksamitnego smaku. Przepis znalazłam na stronie Moje Wypieki. Są pyszne!

 Składniki:
360 g mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki soli
szczypta pieprzu
szczypta startej gałki muszkatołowej
0,5 łyżeczki słodkiej papryki w proszku
250 ml mleka
125 g masła
2 jajka
średnia papryka czerwona
250 g sera feta

 Wykonanie:
Paprykę myjemy, suszymy i smarujemy oliwą z oliwek. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 170°C i pieczemy przez 30 minut. Upieczoną wkładamy do osolonej wody, po chwili wyjmujemy, obieramy ze skórki i kroimy w kostkę. Ser feta również kroimy w kostkę. Masło rozpuszczamy i zostawiamy do ostygnięcia. Dodajemy do niego zimne mleko. Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia i przyprawami, dodajemy do niej roztrzepane jajka i mleko z masłem. Mieszamy krótko, dodając ser i paprykę. Ciasto powinno być wymieszane szybko i niedokładnie, tak, aby pozostały w nim grudki. Nakładamy ciasto do foremek i pieczemy w nagrzanym piekarniku, w temperaturze 180°C (termoobieg) przez 20 minut. Podajemy wystudzone.

poniedziałek, 7 lutego 2011

Muffinki


 Muffinki marzyły mi się od dawna, ale do tej pory nie miałam odpowiedniej formy. I wciąż nie mam.. Jednak, gdy zobaczyłam muffinki, które pokazała Zielenina, postanowiłam wykorzystać to, co w domu znalazłam. Brak niektórych bakalii również mnie nie zraził, dodałam innych. Jak na złość przyprawy do piernika nie posiadam, ale cynamon spisał się dzielnie, a żeby nie czuł się samotnie, dodałam do wszystkiego odrobinę kakao. Ostatecznie przepis nieco odbiega od oryginału, ale babeczki wyszły bardzo smaczne.

 Składniki:
180 g mąki pszennej
100 g mąki pszennej razowej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki cynamonu
0,5 łyżeczki kakao
2 jajka
150 g jogurtu naturalnego
60 g margaryny lub masła
2 łyżki miodu
szczypta soli
2 dojrzałe banany
65 g płatków migdałowych
10 g suszonych truskawek
50 g rodzynek
50 g grubo posiekanych orzechów włoskich

 Wykonanie:
Mieszamy mąki, proszek do pieczenia, cynamon i kakao. Jajka ubijamy krótko ze szczyptą soli, dodajemy jogurt. Margarynę rozpuszczamy, dodajemy do niej miód i dokładnie mieszamy. Mokre składniki i rozgniecione widelcem banany dodajemy do suchych, łączymy z bakaliami i delikatnie mieszamy. Nakładamy do foremek i pieczemy w nagrzanym piekarniku, w temperaturze 210°C przez około 20 minut.