poniedziałek, 3 czerwca 2013

Gramy, gramy!


 Pieczenie i gotowanie to dla mnie jedno z ulubionych zajęć. Nie wszyscy uwierzą, że wtedy odpoczywam, choć z drugiej strony jestem przekonana, że wielu z Was czuje się w kuchni tak samo. 

 Dziś jednak kilka słów o innej formie odpoczynku, która bardzo mi odpowiada i łączy się z kuchennym szaleństwem, a w której bardzo pomocna okazuje się wypożyczalnia gier planszowych Anedia. Jakiś czas temu spotkałam osobę często grającą w gry planszowe i zaczęło się. Zostaliśmy wciągnięci w ten świat i bardzo nas to cieszy! Obecny świat gier planszowych to nieograniczone możliwości! To gry, do których często wracamy. Są intrygujące, ciekawe, pięknie wykonane. Pozwalają na rozgrywki pełne myślenia i budowania strategii, albo nieco lżejsze, które są bardzo przyjemnie spędzonym czasem z całą rodziną. Wiek nie ma znaczenia, są gry, które łączą pokolenia. 


 Najbardziej lubię wieczorne spotkania przy planszy poprzedzone kulinarnymi przygotowaniami. Grając, miło jest mieć coś na ząb, zwłaszcza, że rozgrywka bardzo często jest po prostu  fajnym spotkaniem towarzyskim. Jeśli chodzi o nas, zaczynaliśmy od łatwiejszych gier - Wsiąść do pociągu, Carcassonne, Dixit. Wkrótce mieliśmy własne gry - Na chwałę Rzymu, Gra o tron, Cytadela, Epoka kamienia, Zakazana wyspa.. Jednak czas szybko biegnie, a apetyt rośnie w trakcie jedzenia. Zaczęliśmy pożyczać gry, które są bardzo wymagające - Agricola, Caylus, Luna, Navegador, Puerto Rico, Cuba.. długo można by wymieniać. Rozrywka godna polecenia, zwłaszcza, że wachlarz gier ogromny! Polecam spróbować, ale ostrzegam, że gry planszowe z powodzeniem wyprzedzają ślęczenie przez komputerem czy tv, czego sami od jakiegoś czasu doświadczamy..

 Składniki:
1 lub 2 gry planszowe
miłe towarzystwo - od 2 do 6 osób, czasem nawet więcej :)
wolne popołudnie i/lub wieczór 
dobry humor - nie jest absolutnie konieczny, pojawia się wraz z rozgrywkami 

 Wykonanie:
Mając kilka wolnych minut, zakładamy konto w wypożyczalni gier planszowych Anedia, wybieramy ciekawą grę, rezerwujemy i po kilku dniach otrzymujemy ją przesyłką.

0 komentarze:

Prześlij komentarz